Betono priedai

STACHEMENT 2000

PRODUKTO APRAŠYMAS

STACHEMENT 2000 naudojamas savaime besitankinančio betono, surenkamojo gelžbetonio, iš anksto įtemtojo gelžbetonio, prekinio betono gamybai, lietoms grindims, tunelių statybai.

NAUDOJIMAS

Su  STACHEMENT 2000 gaminant betonus anksčiau paminėtam naudojimui gauname:

  -didelio stiprio betonus iš labiau slankių mišinių su santykinai mažais cemento kiekiais;

  -jei mišinių skystinančias savybes panaudosime užmaišymo vandens kiekiui mažinti, gausime daug didesnius pradinius ir galutinius stiprius. Tai leidžia efektyviai naudoti formas ir klojinius, didinti jų apyvartą, mažinti cemento kiekį;

  -geresnių savybių betono mišinį, lengvai pompuojamą siurbliu. Net ir labai slankiame mišinyje nėra jokio užpildų sluoksniavimosi ir vandens atsiskyrimo;

  -didelio stiprumo, vandeniui nelaidų, atmosferos ir cheminės aplinkos poveikiams atsparų betoną;

Priedas  STACHEMENT 2000 betono mišinyje palieka tą patį oro kiekį, kurį sudarė porodariai priedai (papildomai neįsiurbia).

Priedas nekeičia betono spalvos ir nesudaro sąlygų apnašoms formuotis. Jame nėra chloridų, galima naudoti armuotiems gaminiams ir konstrukcijoms.

REKOMENDACIJOS

Nėra jokių specifinių sričių, kur  STACHEMENT 2000 naudojimas būtų nepageidautinas. Alternatyvūs priedai – MELMENT L 10/40, MELCRET 500, STACHEMENT  N N.

PRIEDO NAUDOJIMAS SU KITAIS PRODUKTAIS

STACHEMENT 2000 galima naudoti deriniuose su kitais produktais:

  -BETODUR Rapid – kietėjimo greitikliu;

  -POROLAN STA arba MICROPORAN – porodariais priedais šalčiui atsparių ir vandeniui nelaidžių betonų gamyboje;

  -SEPAREN arba SEPAREN SPECIAL – klojinių nuėmimą lengvinančiais tepalais;

  -NOVAPOR – vandens garavimą iš betono paviršiaus stabdančia priemone;

SAVYBĖS

Išvaizda – baltai gelsvas skystis

Tankis – 1075 ± 30 kg/m³

DOZAVIMAS

Optimali dozė nustatoma laboratorinių bandymų metu. Dažniausiai rekomenduojamas kiekis yra 0,15-1,4 kg 100kg cemento. Priedas  STACHEMENT 2000 dozuojamas kartu su vandeniu, į betono mišinį pilamas maišymo pabaigoje.

DĖMĖSIO! Dėl didelio plastifikuojančio efekto užmaišymo vandens kiekį galima sumažinti net iki 40%.

LAIKYMAS

Uždaroje plastmasinėje taroje priedą galima laikyti 1 metus. Jei jis užšąla, prieš naudojimą reikia atšildyti 10-30°C temperatūroje ir homogenizuoti. Priedas yra nedegus.

IŠPILSTYMAS IR TIEKIMAS

  -pilamas į cisternas;

  -1000 l bakuose;

  -200 l polietileninėse statinėse;

DĖMESIO

Ši informacija yra orientacinio pobūdžio. Firma STACHEMA neatsako už  galimą žalą, atsiradusią dėl nepatikrinto ar dėl neteisingo naudojimo, taip pat neatsako už produkto, išpilstyto į naudotojo tarą, kokybę.

DARBO IR SVEIKATOS SAUGA

Produktas yra netoksiškas, tačiau, kaip ir visi chemikalai, gali būti laikomas kenksmingu sveikatai. Todėl dirbant su juo būtina laikytis sanitarijos ir higienos  reikalavimų. Produkte esantys trys komponentai pasižymi silpnu erzinančiu poveikiu odai ir gleivinei. Dirbant su priedu, reikia naudoti individualias saugos priemones, neleidžiančias tiesioginio kontakto su oda ir akimis. Dirbant su priedu, negalima valgyti, gerti ir rūkyti. Prieš kiekvieną pertrauką ir po darbo reikia rūpestingai nusiplauti rankas vandeniu su muilu ir pasitepti maitinančiuoju kremu.

PIRMOJI PAGALBA

-priedo įkvėpusįjį nukentėjusįjį reikia išnešti į gryną orą, laikyti ramybės būvyje, saugoti nuo šalčio;

-jei priedo pateko į akis, plauti jas tekančiu vandeniu mažiausiai 10 min.;

-patekus ant odos, plauti vandeniu su muilu ir tepti kremu;

-nurijus priedo, išgerti mažiausiai 0,5 l vandens ir sukelti vėmimą.

Išpiltą ant žemės priedą sugerti smėliu ar pjuvenomis ir išvežti į specialiai šiam tikslui skirtas utilizavimo vietas. Produktas negali patekti į gruntinius ir paviršinius vandenis, kanalizacijos tinklus.