Betono priedai

VARIVA FORM 15

PRODUKTO APRAŠYMAS   

VARIVA FORM 15 yra labai efektyvus klojinių ir formų tepalas mineralinių ir augalinių aliejų pagrindu. Tepalo sudėtyje yra visas kompleksas natūralių antiadhezinių ir antikorozinių priedų. Tinka tiek metaliniams, tiek ir mediniams bei plastikiniams klojiniams ir formoms. Garantuoja labai gerą betono paviršių.

NAUDOJIMAS

VARIVA FORM 15 yra santykinai mažo klampumo skystis, pasižymintis dideliu takumu ir sklidumu, gerai padengiantis net sunkiai pasiekiamas vietas. Užpurkštas ar užteptas ant paviršiaus, iškart sudaro gerai prikibusią tankią vandenį atstumiančią plėvelę, kuri vėliau garantuoja gerą sukietėjusio betono atskyrimą tiek nuo horizontalių, tiek nuo vertikalių formų . Produkto sukibimas su dengiamu paviršiumi tiek geras, kad jo pažeidimas neįmanomas nei betono mišinio krovimo, nei jo tankinimo metu. VARIVA FORM 15 konservuoja dengiamą paviršių, šalina anksčiau susidariusius korozijos produktus. Mažas produkto klampumas leidžia suformuoti ploną plėvelę, tuo pačiu ekonomiškai naudoti produktą, galima padengti didelius paviršius. Klampumo priklausomybė nuo aplinkos temperatūros yra nedidelė, žemose temperatūrose klampumas didėja nežymiai, todėl galima naudoti įvairiose aplinkose. Sutepti paviršiai yra atsparūs lietui, ilgalaikiai.  Betono paviršiuje nesudaro dėmių.  

REKOMENDACIJOS

Paviršius galima nupurkšti, nutepti šepečiais ar voleliais, absorbuojančia tekstile. Reikia stengtis tepti plonu sluoksneliu, tepalo perteklių reikia nušluostyti. Norint paviršių padengti vienodai ir tolygiai, purkšti reikia tinkamu atstumu nuo formos (maždaug 100 cm) ir užtikrinti stabilų 4-5 barų slėgį purkštuve. Prieš pradedant VARIVA FORM 15 naudoti, reikia jį visapusiškai išbandyti.

SUNAUDOJIMAS

VARIVA FORM 15 sunaudojimas priklauso nuo tepamo paviršiaus būvio ir tepimo būdo. Dengiant nehigroskopiškus paviršius, naudojant purkštuvą, 1 litru produkto galima padengti 45-75 m².

SAVYBĖS

Išvaizda – nuo gelsvos iki bronzinės spalvos neklampus skystis

Tankis – apie 840kg/m³  20°C temperatūroje

Kinematinis klampis prie temp.40 oC, mm2/s  – 13,5-16,5

Stingimo temperatūra – mažiau -15°C

Užsiliepsnojimo temperatūra  – daugiau 100°C

LAIKYMAS

Laikant produktas neužšąla. Reikia saugoti nuo saulės ar kitų šilumos šaltinių. Reikia laikyti cinkuotoje ar laku padengtoje metalinėje taroje. Laikymo trukmė 12 mėn.

IŠPILSTYMAS IR TIEKIMAS

  -pilamas į cisternas;

  -1000 l bakuose;

  -200 l polietileninėse statinėse;

  -35 l polietileninėse talpose.

DĖMESIO

Ši informacija yra orientacinio pobūdžio. Gamintojas neatsako už  galimą žalą, atsiradusią dėl nepatikrinto ar dėl neteisingo naudojimo, taip pat neatsako už produkto, išpilstyto į naudotojo tarą, kokybę.

DARBO IR SVEIKATOS SAUGA

Produktas yra netoksiškas, tačiau, kaip ir visi chemikalai, gali būti laikomas kenksmingu sveikatai. Todėl dirbant su juo būtina laikytis sanitarijos ir higienos  reikalavimų. Dirbant su produktu, reikia naudoti individualias saugos priemones, neleidžiančias tiesioginio kontakto su oda ir akimis. Dirbant su produktu, negalima valgyti, gerti ir rūkyti. Prieš kiekvieną pertrauką ir po darbo reikia rūpestingai nusiplauti rankas vandeniu su muilu ir pasitepti maitinančiuoju kremu.

PIRMOJI PAGALBA

Sutinkamai su produkto saugos duomenų lape pateiktomis rekomendacijomis.