Betono priedai

STACHEMENT NN

PRODUKTO APRAŠYMAS

STACHEMENT NN yra superplastiklis naftalinformaldehidinės dervos pagrindu.Tinka aukštų klasių betono gamybai.Išlaiko didelį betono mišinio slankumą.

NAUDOJIMAS

STACHEMENT NN naudojamas surenkamųjų elementų betonams, iš anksto įtemptajam gelžbetoniui, lengviesiems betonams, pramoninių grindų betonams, remontinėmis medžiagoms, sausiems betono ir skiedimo mišiniams.

Su STACHEMENT NN gaminami aukštų klasių betonai iš skystos konsistencijos mišinių su santykinai mažu cemento kiekiu.

STACHEMENT NN didina ne tik betono stiprį, bet ir vandens nelaidumą, betono atsparumą aplinkos ir cheminių faktorių poveikiui.

Jei STACHEMENT NN skystinantis poveikis išnaudojamas užmaišymo  vandens kiekiui mažinti, gaunamas didesnio pradinio ir galutinio stiprio betonas. Ši priemonė didina klojinių ar formų apyvartumą. Galima mažinti cemento sunaudojimą. Prekiniai betonai išlaiko didelį slankumą be užpildų sluoksniavimosi ir vandens atsiskyrimo.

STACHEMENT NN  neįsiurbia oro daugiau negu tai padarė į mišinį supiltas porodaris priedas.

Priedas yra nedegus, nežalingas sveikatai.

 STACHEMENT NN yra bechloridis priedas, tinka armuotiems betonams ir iš anksto įtemptam gelžbetoniui.

REKOMENDACIJOS

Nors nėra jokių specifinių sričių, kur STACHEMENT NN naudojimas būtų nepageidaujamas, tačiau kai kuriais atvejais galima naudoti alternatyvius priedus – MELMENT L 10/40, MELCRET 500, STACHEMENT N ir ML.

PRIEDO NAUDOJIMAS SU KITAIS PRODUKTAIS

STACHEMENT NN galima naudoti deriniuose su kitais produktais:

  -BETODUR NA – kietėjimo greitikliu;

  -POROLAN STA arba MICROPORAN – porodariais priedais šalčiui atsparių ir vandeniui nelaidžių betonų gamyboje;

  -SEPAREN arba SEPAREN SPECIAL – klojinių nuėmimą lengvinančiais tepalais;

  -NOVAPOR – vandens garavimą iš betono paviršiaus stabdančia priemone;

  -RETARDAL TKP-priedu-lėtikliu.

SAVYBĖS

Išvaizda – rudos spalvos skystis

Tankis – 1200±30kg/m³

DOZAVIMAS

Optimalus priedo kiekis nustatomas laboratoriniais bandymais.Dažniausiai naudojama dozė 0,3-1,7kg 100kg cemento.Priedas kartu su vandeniu pilamas į jau drėgną betono mišinį.

DĖMESIO!Naudojant STACHEMENT NN, užmaišymo vandens kiekį galima sumažinti iki 30%.

LAIKYMAS

Uždaroje plastmasinėje taroje priedą galima laikyti 1 metus.Saugoti nuo stipraus įkaitimo.Užšalusį priedą reikia atšildyti nuo10 iki 30°C temperatūroje ir homogenizuoti.Priedas yra nedegus.

IŠPILSTYMAS IR TIEKIMAS

  -pilamas į cisternas;

  -1000 l bakuose;

  -200 l polietileninėse statinėse;

DĖMESIO

Ši informacija yra orientacinio pobūdžio. Firma STACHEMA neatsako už  galimą žalą, atsiradusią dėl nepatikrinto ar dėl neteisingo naudojimo, taip pat neatsako už produkto, išpilstyto į naudotojo tarą, kokybę.

DARBO IR SVEIKATOS SAUGA

Produktas yra netoksiškas, tačiau, kaip ir visi chemikalai, gali būti laikomas kenksmingu sveikatai. Todėl dirbant su juo būtina laikytis sanitarijos ir higienos  reikalavimų. Produkte esantys trys komponentai pasižymi silpnu erzinančiu poveikiu odai ir gleivinei. Dirbant su priedu, reikia naudoti individualias saugos priemones, neleidžiančias tiesioginio kontakto su oda ir akimis. Dirbant su priedu, negalima valgyti, gerti ir rūkyti. Prieš kiekvieną pertrauką ir po darbo reikia rūpestingai nusiplauti rankas vandeniu su muilu ir pasitepti maitinančiuoju kremu.

PIRMOJI PAGALBA

-priedo įkvėpusįjį nukentėjusįjį reikia išnešti į gryną orą, laikyti ramybės būvyje, saugoti nuo šalčio;

-jei priedo pateko į akis, plauti jas tekančiu vandeniu mažiausiai 10 min.;

-patekus ant odos, plauti vandeniu su muilu ir tepti kremu;

-nurijus priedo, išgerti mažiausiai 0,5 l vandens ir sukelti vėmimą.

Išpiltą ant žemės priedą sugerti smėliu ar pjuvenomis ir išvežti į specialiai šiam tikslui skirtas utilizavimo vietas. Produktas negali patekti į gruntinius ir paviršinius vandenis, kanalizacijos tinklus.