Betono priedai

PENECO EXTRA

PENECO EXTRA – gilios skvarbos penetrantas.

SAVYBĖS

PENECO EXTRA yra galutinio naudojimo vandeninė polimerų dispersija su priedais:

 1. Betoninių paviršių priežiūros, kietinimo ir tankinimo priemonė, sudaranti tvirtą atsparų ir nedulkantį seną betoninį paviršių, o taip pat ir šviežiai paklotą betoninį paviršių. Didina betono atsparumą dėvėjimuisi (dilimui), mažina tepalų,  aliejų ir naftos produktų įsigėrimą Ant impregnuotos vietos vėl galima kloti betono sluoksnį. Impregnuota vieta nepraleidžia vandenyje tirpių medžiagų skverbimosi į gylį.
 2. Yra betoninių paviršių gruntas prieš dažant juos betono dažais.
 3. Tarnauja kaip tiltelis tarp seno ir naujo betono sluoksnių, tame tarpe ir pilant savaime išsilyginantį betono mišinį.
 4. Vandens garavimo iš šviežiai pakloto betono stabdymo priemonė tokiose aplinkybėse, kaip mažas aplinkos oro drėgnumas, tiesioginės saulės poveikis, aukšta aplinkos temperatūra, stiprus vėjas. Šiais atvejais iš  1 m² neapsaugoto paviršiaus per 1 val gali išgaruoti 4 litrai vandens. Dėl to betono paviršiuje gali atsirasti plyšiai ir įtrūkimai dar jam net nesukietėjus. Atsirandantys 10 – 20 mm gylio plyšiai dar padidina vandens netekimą, kartais jo jau nebeužtenka pilnai cemento hidratacijai. Iš betono paviršiaus gali pradėti trupėti stambus užpildas. Todėl Europos normos vienareikšmiai rekomenduoja naudoti betono paviršiaus priežiūros priemones.

Betono priežiūros priemonės naudojimas padidina viršutinio sluoksnio vienalytiškumą, betono tankumą ir atsparumą tempimui. Žymiai padidėja vandens nelaidumas, betono atsparumas barstomoms druskoms ir bendrai cheminėms medžiagoms. Paviršiaus priežiūros priemonės naudojimas yra patikimiausias apsaugos būdas. Laistymas vandeniu to nepakeičia, nes purškimas turi būti dažnas, tolygus. Kai kuriais atvejais (žiemą) jis išvis neįmanomas.   PENECO EXTRA purškiamas vienu ar dviem sluoksniais, kad susidarytų ištisinė plėvelė, stabdanti greitą vandens garavimą iš paviršiaus.

NAUDOJIMAS

 • Betoniniai keliai, aerodromų pakilimo – nusileidimo takai;
 • Parduotuvių ir sandėlių grindys;
 • Monolitinės betoninės konstrukcijos;
 • Betoniniai elementai.

SAVYBĖS

 • Kietųjų dalelių kiekis – min. 8,0%
 • Išvaizda – pieniškai baltas skystis
 • Tankis – 1010 kg/m³
 • pH 7,0-9,0
 • Neturi formaldehidų ir sunkiųjų metalų

PAVIRŠIAUS PARUOŠIMAS

Paviršius turi būti švarus ir sausas. Reikia nugramdyti senas prielipas, tinkus, nesirištus užtepus, riebalų ir naftos produktų dėmes. 

Paviršiaus padengimas:

 1. Ant betoninių grindų: ant šviežio betono purškiamas po jo paskutinio užtrynimo.
 2. Prieš dažymą: užpurškiamas ar užtepamas vienu sluoksniu. Aplinkos ir dažomo sluoksnio temperatūra turi būti maždaug  +20°C , santykinė oro drėgmė  65%, dažyti galima po 1 – 2 val po gruntavimo. Nenaudoti žemesnėje negu +5°C temperatūroje. Daug įgeriančiuose paviršiuose priemonę praskiesti vandeniu santykiu 1 : 2 ir tepti du sluoksnius.
 3. Sluoksnius jungiančiuose tilteliuose ir savaime išsilyginančio sluoksnio įrengimo atveju purškiamas ar tepamas vienas sluoksnis. Stipraus sugėrimo atveju priemonė skiedžiama ir daromi du sluoksniai. Sluoksnis neturi visiškai išdžiūti, taip pat negali susidaryti balutės.
 4. Vandens garavimą stabdantis sluoksnis užpurškiamas vienu užėjimu iškart po betono lyginimo ir apdorojimo.

IŠEIGA IR NAUDOJIMO BŪDAS

0,1 – 0,5 l/m² priklausomai nuo paviršiaus įgeriamumo

PENECO EXTRA užpurškiamas arba užtepamas šepečiu ar voleliu. Produktas yra galutinio naudojimo. PO DARBO VISOS PRIEMONĖS PLAUNAMOS VANDENIU – SKALAUJAMOS TALPOJE AR PO TEKANČIA ČIURKŠLE.

PAKAVIMAS IR TIEKIMAS

 • 1000 l grąžintinuose konteineriuose  
 • 200 l negrąžinamose polietileninėse statinėse 
 • mažuose 5 l negrąžinamuose bakeliuose

LAIKYMAS

Produktas laikomas vėsiose sausose gerai ventiliuojamose patalpose originalioje taroje nuo +5°C iki +25°C temperatūroje. Saugoti ir nuo perkaitimo, ir nuo šalčio.

PO ILGO STOVĖJIMO PRODUKTĄ REKOMENDUOJAMA PERMAIŠYTI.

Tinkamumo trukmė – 12 mėn nuo pagaminimo datos

DAŽYMAS

Jei dažomas paviršius yra ne tos pačios spalvos, jį galima pagruntuoti PENECO EXTRA ir naujųjų dažų mišiniu. Galima dažyti akriliniais, viniliniais epoksidiniais ir alkidiniais dažais. Prieš pagrindinį dažymą padaryti bandomąjį mažą plotelį.

DARBŲ SAUGA IR HIGIENA

Vengti patekimo į akis. Vengti ilgo ar dažnai besikartojančio kontakto su oda. Produkto nelaistyti kur nereikia. Vengti aukštų temperatūrų ir atviros ugnies. Nekvėpuoti produkto garais. Dirbti su pagrindinėmis saugos priemonėmis. Darbo metu nevalgyti, negerti ir nerūkyti. Po darbo ir prieš pertrauką plauti rankas. Einant į poilsio vietą nusirengti spec. drabužius.

ATLIEKŲ TVARKYMAS

Išsiliejusį produktą susemti, sugerti nedegiais absorbentais ir utilizuoti pagal vietinius reikalavimus.

PIRMOJI PAGALBA

 • Patekus ant odos, plauti vandeniu su muilu. Atsiradus paraudimams, kreiptis į gydytoją;
 • Patekus į akis, maždaug 15 min plauti dideliu kiekiu tekančio vandens, laikyti atmerktus vokus. Vengti labai stiprios čiurkšlės;
 • Įkvėpus ( jei pykina ar svaigsta galva ) – išvesti į gryną orą, jei yra komplikacijų – kviesti gydytoją;
 • Nurijus – skalauti burną, duoti išgerti daug vandens ar pieno. Jei kyla komplikacijos, kviesti gydytoją. Gali pasireikšti žarnyno veiklos sutrikimas, skrandžio skausmai, pykinimas, vėmimas.

DĖMESIO! 

Pateikta informacija yra  pirminiai produkto PENECO EXTRA saugaus naudojimo reikalavimai. Gamintojas neatsako už žalą, patirtą dėl neteisingo laikymo ar naudojimo, taip pat už produkto laikymą ne gamintojo taroje.