Betono priedai

STABILAN KP-1

PRODUKTO APRAŠYMAS

STABILAN KP-1 yra betono ir skiedinio mišinių stabilizavimo priedas sintetinių kopolimerų pagrindu.

NAUDOJIMAS

STABILAN KP-1 stabdo užpildų sluoksniavimąsi ir vandens atsiskyrimą mišinyje bei apnašų susidarymą sukietėjusiame betone.Teigiamai veikia mišinio reologiją ir sukietėjusio betono stiprį. Priedas naudojamas labai takių savaime besilyginančių betono mišinių gamybai.Didelį takumą išlaiko 2 val.Tinka cementinių ir cementinių-bentonitinių injekcinių skiedinių gamybai.

REKOMENDACIJOS

Nors ir nėra jokių specifinių sričių, kur STABILAN KP – 1 naudojimas būtų nepageidautinas, kai kuriais pagrįstais atvejais galima naudoti alternatyvų produktą STABILAN DC – 1.

PRIEDO NAUDOJIMAS SU KITAIS PRODUKTAIS

STABILAN KP – 1 galima naudoti deriniuose su šiais produktais:

-plastifikatoriais BETOFLUID, STACHEPLAST, STACHEPLAST L, superplastifikatoriais STACHEMENT 2000, MELMENT L10/40, MELCRET 500, STACHEMENT NN, STACHEMENT ML, STACHEMENT N, STACHEMENT F;

-POROLAN STA arba MICROPORAN – porodariais priedais šalčiui atsparių ir vandeniui nelaidžių betonų gamyboje;

-BETODUR NA, BETODUR NAR, KALKODUR-kietėjimo greitikliais;

-RETARDAL TKP-kietėjimo lėtikliu.

SAVYBĖS

Išvaizda – bespalvis truputį drumstas skystis

Tankis  1015±20kg/m³

pH- 6-9

Chloridų kiekis- 0,1%

Korozija-nesukelia

DOZAVIMAS

Optimalus kiekis nustatomas laboratoriniais bandymais.Paprastai rekomenduojamas kiekis yra 0,3-2,0% cemento svorio.STABILAN KP-1 pilamas tik į drėgną mišinį.

LAIKYMAS

Uždaroje plastmasinėje taroje priedą galima laikyti 1 metus.Saugoti nuo stipraus įkaitimo.Užšalusį priedą reikia atšildyti nuo 10 iki 30°C temperatūroje ir homogenizuoti.Priedas yra nedegus.

IŠPILSTYMAS IR TIEKIMAS

-pilamas į cisternas;

-1000 l bakuose;

-200 l polietileninėse statinėse;

MESIO

Ši informacija yra orientacinio pobūdžio. Firma STACHEMA neatsako už galimą žalą, atsiradusią dėl nepatikrinto ar dėl neteisingo naudojimo, taip pat neatsako už produkto, išpilstyto į naudotojo tarą, kokybę.

DARBO IR SVEIKATOS SAUGA

Produktas yra netoksiškas, tačiau, kaip ir visi chemikalai, gali būti laikomas kenksmingu sveikatai. Todėl dirbant su juo būtina laikytis sanitarijos ir higienos reikalavimų. Produkte esantys trys komponentai pasižymi silpnu erzinančiu poveikiu odai ir gleivinei. Dirbant su priedu, reikia naudoti individualias saugos priemones, neleidžiančias tiesioginio kontakto su oda ir akimis. Dirbant su priedu, negalima valgyti, gerti ir rūkyti. Prieš kiekvieną pertrauką ir po darbo reikia rūpestingai nusiplauti rankas vandeniu su muilu ir pasitepti maitinančiuoju kremu.

PIRMOJI PAGALBA

-priedo įkvėpusįjį nukentėjusįjį reikia išnešti į gryną orą, laikyti ramybės būvyje, saugoti nuo šalčio;

-jei priedo pateko į akis, plauti jas tekančiu vandeniu mažiausiai 10 min.;

-patekus ant odos, plauti vandeniu su muilu ir tepti kremu;

-nurijus priedo, išgerti mažiausiai 0,5 l vandens ir sukelti vėmimą.

Išpiltą ant žemės priedą sugerti smėliu ar pjuvenomis ir išvežti į specialiai šiam tikslui skirtas utilizavimo vietas. Produktas negali patekti į gruntinius ir paviršinius vandenis, kanalizacijos tinklus.