PRODUKTO APRAŠYMAS
STACHEPLAST 125 – plastiklis lignosulfonatų pagrindu su ženkliu plastifikuojančiu poveikiu ir kryptingu betono mišinių kietėjimo reguliavimu. Tinka visoms betono mišinių klasėms iki B30/37. Plastiklis neįsiurbia į mišinį oro, gerina jo klojamumą ir žymiai sumažina užpildų sluoksniavimąsi.
NAUDOJIMAS
Naudojant STACHEPLAST 125 0,15-1,0kg 100-ui kg cemento, statybinių mišinių užmaišymui naudojamo vandens kiekį galima sumažinti iki 30%, nepabloginant mišinio klojamumo. Proporcingai sumažintam vandens kiekiui, didėja betono stipris. Šis plastiklis:
-gerina betono siurblio darbą, mišiniai išlieka rišlūs, nesijaučia užpildų sluoksniavimosi ir vandens atsiskyrimo;
-leidžia gauti B8/10-B30/37 klasių betonus iš skystos konsistencijos mišinių su mažesniu cemento kiekiu;
-didina ne tik betono stiprį, bet ir jo vandens nelaidumą bei atsparumą aplinkos bei cheminių medžiagų poveikiams;
-gerina betono išvaizdą, nekeičia jo spalvos ir nesudaro apnašų. Gali būti naudojamas atidengtos faktūros betonams gauti;
-į mišinį papildomai neįsiurbia oro, prailgina betono kietėjimo trukmę;
Plastiklis efektyviau išnaudojamas, kai supilamas į jau drėgną betono mišinį. Vėlesnio supylimo trukmė priklauso nuo keleto faktorių ( prašome konsultuotis su mūsų specialistais).
REKOMENDACIJOS
Nors ir nėra jokių specifinių sričių, kur nebūtų galima naudoti plastiklį STACHEPLAST 125, tačiau kai kuriais pagrįstais atvejais galima naudoti alternatyvius priedus:
-betonuojant žiemą galima naudoti superplastiklį MELMENT L 10/40 (arba STACHEMENT NN) su kietėjimo greitikliu BETODUR NA; STACHEMENT F;
-didesnių, negu B30/37 klasių betonams galima naudoti superplastiklius MELMENT L 10/40, MELCRET 500 ir STACHEMENT NN, STACHEMENT 2000, STACHEMENT 2020 ir kt;
-jei betono mišinio klojimas ir apdorojimas trunka ilgiau negu 2 val., plastiklį STACHEPLAST 125 galima pakeisti lėtikliu RETARDAL TKP;
-B8/10 – B25/30 klasių betonams galima naudoti plastiklį BETOFLUID.
PLASTIKLIO NAUDOJIMAS KARTU SU KITAIS PRIEDAIS
STACHEPLAST 125 galima naudoti kartu su šiais priedais:
-porodariais PORALAN STA ir MICROPORAN, skirtais gaminti šalčiui atsparius, vandeniui nelaidžius ir ledą tirpdančioms cheminėms medžiagoms atsparius betonus;
-klojinių neprilipimo priedais SEPAREN ir SEPAREN SPECIAL;
-pakloto betono apsaugos medžiaga NOVAPOR, kuri neleidžia greitai garuoti vandeniui iš šviežio betono.
SAVYBĖS
Išvaizda – tamsiai rudas skystis
Tankis – 1,21±0,3kg/³m
STACHEPLAST ĮTAKA BETONO STIPRIUI
Naudojant 0,5 l STACHEPLAST 125 100-ui kg cemento.
Po 7 parų | Po 28 parų |
Be priedo – 100% | Be priedo – 100% |
Su priedu – 142% | Su priedu – 131% |
DOZAVIMAS
Optimali dozė nustatoma eksperimentiniu būdu. Paprastai rekomenduojama nuo 0,15 iki 1,0 kg 100-ui kg cemento. Plastiklis STACHEPLAST 125 pilamas į betono mišinio vandenį, o didesniam efektui gauti – į beveik gatavą mišinį maišymo pabaigoje.
Dėmesio! Naudojant STACHEPLAST 125, užmaišymui naudojamą vandens kiekį galima sumažinti net iki 30%. Derinant STACHEPLAST 125 su kitais priedais, būtina atlikti eksperimentus.
LAIKYMAS
Uždaroje plastmasinėje taroje galima laikyti 1 metus. Reikia saugoti nuo stipraus įšilimo. Jei priedas užšalo, prieš naudojimą jį reikia atitirpdyti 10-30°C temperatūroje ir permaišyti. Produktas nedegus.
PAKUOTĖS PRISTATYMAS
-cisternomis
-1000 l bakuose
– 200 l statinėse.
Dėmesio! Ši informacija yra orientacinio pobūdžio. Firma STACHEMA neatsako už galimą žalą, atsiradusią dėl nepatikrinto ar dėl neteisingo naudojimo, taip pat neatsako už produkto, išpilstyto į naudotojo tarą, kokybę.
DARBO IR SVEIKATOS SAUGA
Produktas yra netoksiškas, tačiau, kaip ir visi chemikalai, gali būti laikomas kenksmingu sveikatai. Todėl dirbant su juo būtina laikytis sanitarijos ir higienos reikalavimų. Produkte esantys trys komponentai pasižymi silpnu erzinančiu poveikiu odai ir gleivinei.
Dirbant su priedu, reikia naudoti individualias saugos priemones, neleidžiančias tiesiogio kontakto su oda ir akimis. Dirbant su priedu, negalima valgyti, gerti ir rūkyti. Prieš kiekvieną pertrauką ir po darbo reikia rūpestingai nusiplauti rankas vandeniu su muilu ir pasitepti maitinančiuoju kremu.
PIRMOJI PAGALBA
-priedo įkvėpusįjį nukentėjusįjį reikia išnešti į gryną orą, laikyti ramybės būvyje, saugoti nuo šalčio;
-jei priedo pateko į akis, skalauti jas tekančiu vandeniu mažiausiai 10 min.;
-patekus ant odos, skalauti vandeniu su muilu ir tepti kremu;
-nurijus priedo, išgerti mažiausiai 0,5 l vandens ir sukelti vėmimą.
Išpiltą ant žemės priedą sugerti smėliu ar pjuvenomis ir išvežti į specialiai šiam tikslui skirtas utilizavimo vietas. Produktas negali patekti į gruntinius ir paviršinius vandenis, kanalizacijos tinklus.