Betono priedai

Betono impregnavimas

Betono impregnavimas

On 4 spalio, 2020, Posted by , In Betono apsauga, With No Comments

Šiuo metu statyboje ir architektūroje, įrengiant tiek vertikalius, tiek horizontalius paviršius, vis labiau ir labiau populiarėja atviro betono sprendimai. Įrengiant erdves, kuriose paliekamas atviras betonas, dažnai susiduriama su ilgalaikio estetinio vaizdo išlaikymo problema, nes betoniniai paviršiai turi atviras poras paviršiuje. Dėl atvirų porų betonas absorbuoja vandenį, nešvarumas ir kitus skysčius, kas sąlygoja dėmių atsiradimą tiek betoninėse grindyse, tiek ant betoninių trinkelių, tiek įvairiose betoninėse sienelėse, tiek kituose architektūriniuose sprendimuose iš betono. Siekiant tam užkirsti kelią, betoniniai paviršiai jų įrengimo metu ar jau betonui subrendus, padengiami impregnantais, kurie uždaro poras bei sumažina įvairių medžiagų prasiskverbimą. Žemiau pateikiami bandymų rezultatai su betonine trinkele, kuriuose galite matyti kaip skirtingai atrodo impregnantu padengtas ir nepadengtas paviršius, ant jo užpylus vandenį bei dyzeliną. Bandymų metu naudotas impregnantas PENECO EXTRA.


PENECO EXTRA, tai keturias funkcijas atliekanti vandeninė polimerų dispersija su priedais:
1. Betoninių paviršių priežiūros, kietinimo ir tankinimo priemonė – sudaro tvirtą, atsparų ir nedulkantį seną betoninį paviršių, o taip pat ir šviežiai paklotą betoninį paviršių. Didina betono atsparumą dėvėjimuisi (dilimui), mažina tepalų, aliejų ir naftos produktų įsigėrimą. Ant impregnuotos vietos vėl galima kloti betono sluoksnį. Impregnuota vieta nepraleidžia vandenyje tirpių medžiagų skverbimosi į gylį.
2. Yra betoninių paviršių gruntas prieš dažant juos betono dažais.
3. Tarnauja kaip tiltelis tarp seno ir naujo betono sluoksnių, tame tarpe ir pilant savaime išsilyginantį betono mišinį
4. Vandens garavimo iš šviežiai pakloto betono stabdymo priemonė tokiose aplinkybėse, kaip mažas aplinkos oro drėgnumas, tiesioginis saulės poveikis, aukšta aplinkos temperatūra, stiprus vėjas. Šiais atvejais iš 1 m2 neapsaugoto paviršiaus per 1 val gali išgaruoti 4 litrai vandens. Dėl to betono paviršiuje gali atsirasti plyšiai ir įtrūkimai dar jam net nesukietėjus. Atsirandantys 10 – 20 mm gylio plyšiai dar padidina vandens netekimą, kartais jo jau nebeužtenka pilnai cemento hidratacijai. Iš betono paviršiaus gali pradėti trupėti stambus užpildas. Todėl Europos normos vienareikšmiai rekomenduoja naudoti betono paviršiaus priežiūros priemones.

Dažniausios PENECO EXTRA naudojimo sritys
• Betoniniai keliai, aerodromų pakilimo – nusileidimo takai
• Parduotuvių ir sandėlių grindys
• Monolitinės betoninės konstrukcijos
• Betoniniai elementai

Parašykite komentarą